Pravna klinika o javnih naročilih, koncesijah in javno-zasebnih partnerstvih

Kaj je PKJNKJZP?

Pravna klinika o javnih naročilih, koncesijah in javno-zasebnih partnerstvih je obštudijska dejavnost, ki študentkam in študentom omogoča podrobnejši teoretični vpogled v aktualna in zahtevnejša vprašanja javnih naročil, koncesij in javno-zasebnih partnerstev ter pridobivanje praktičnih izkušenj na tem področju. Gre za področje, ki se hitro in neprestano razvija, kar se odraža tudi v vse večjem povpraševanju po strokovnem znanju iz tega področja tako v javnem kot tudi v zasebnem sektorju. Cilj te pravne klinike je dvigniti nivo tega strokovnega znanja in zanimanja za to področje že med časom študija.

Komu je PKJNKJZP namenjena?

Namenjena je študentkam in študentom 4. letnika prvostopenjskega študijskega programa, študentkam in študentom magistrskega študijskega programa ter absolventnom (na prvi ali drugi stopnji študija). Izvaja se kot del izbirnega predmeta Pravne veščine v praksi – pravna klinika – pravna klinika I in II in je ovrednotena s 4 ECTS.

Kako PKJNKJZP poteka? 

Pravna klinika je sestavljena iz teoretičnega in praktičnega dela ter poteka v sodelovanju s partnerskimi organizacijami iz javnega in zasebnega sektorja, ki so vodilne na tem področju.

Teoretični del pravne klinike poteka v poletnem semestru, predvidoma v mesecu marcu, v obsegu 25 ur. V okviru teoretičnega dela klinike partnerji pravne klinike v obliki predavanj predstavijo izbrane postopkovne in pogodbene vidike javnega naročanja, koncesij in javno-zasebnih partnerstev.

Praktični del poteka v dogovoru s partnerji klinike, po zaključenem teoretičnem delu, in je na voljo udeleženkam in udeležencem, ki so uspešno opravili teoretični del pravne klinike. V okviru praktičnega dela je udeleženkam in udeležencem klinike zagotovljeno praktično usposabljanje pod mentorstvom in strokovnim vodenjem partnerja klinike v obsegu 60 ur.

 Zakaj sodelovati pri Pravni kliniki o javnih naročilih, koncesijah in javno-zasebnih partnerstvih? 

  • pridobitev (višje ravni) strokovnega znanja in praktičnih izkušenj s področja javnih naročil, koncesij in javno-zasebnih partnerstvih,
  • povečanje zaposljivosti po zaključku študija,
  • vpogled v delovanje različnih (tudi »manj tipičnih« pravnih) organizacij javnega in zasebnega sektorja,
  • možnost zamenjave uspešno zaključene pravne klinike z izbirnim predmetom Pravne veščine v praksi na I. ali II. stopnji ali kot vpis le-te kot priloge k diplomi.


Kako se lahko prijavim? 

Navodila za prijavo (skupaj z rokom prijave) so navedena v vsakokratnem vabilu k prijavi, ki je objavljen na tem mestu in na spletni strani Pravne fakultete.

Organizacija in dodatne informacije

Ustanoviteljica in fakultetna koordinatorka klinike je doc. dr. Katja Štemberger Brizani

Študentska koordinatorka klinike je Manca Kofol 

Dodatne informacije: katja.stembergerbrizani@pf.uni-lj.si